Lutín prohrál v Lipové

01.09.2015 23:55

Lutínská Sigma letos vlétla do 1. A třídy jako raketa - až ve 4. kole narazila. Prohrála v Lipové 2:1.

Neprohrála však s lepším mužstvem, podlehla nepříznivým okolnostem.

Zásadně ovlivnilo průběh střetnutí brzké a nepochopitelné vyloučení lutínského brankáře.

Po červené kartě následovala proměněná penalta, ze hry odešel lutínský útočník Bartl a hosté museli následující hodinu a čtvrt hrát v oslabení.

Když byl vyloučen gólman Nejezchleb a druhý brankář Skoumal byl pracovně zaneprázdněn musel se do branky postavit Vlastimil Mačák. Ve věku 64 let 7 měsíců a 9 dní odchytal skoro celý zápas, což se dá u brankáře v 1. A považovat za věkový rekord, přinejmenším v rámci kraje, možná celé Moravy.

Lutínští hráči nevěřícně zírali na zjevnou nespravedlnost, na čas vypadli z tempa a na hřišti zavládla nervozita.

Po přestávce se hosté vrátili do hry a byli i v deseti Lipové soupeřem víc než vyrovnaným.

Lipová se ve druhé půli o vedení viditelně bála, s přibývajícím časem se na lutínskou půlku dostávala hlavně v brejcích, ale Mačáka už nepřekonala.

Průběh hry:

12. minuta - vyloučení lutínského brankáře a následně proměněná penalta. 1:0

51. minuta - centrovaný míč propadl ve skrumáži před lutínskou branku k domácímu hráči a ten nezaváhal. 2:0

83. minuta - snaha oslabené a bojující Sigmy došla naplnění až nedlouho před koncem, centrovaný míč dostal hlavou do sítě Vymazal. 2:1

Přes porážku v Lipové je letošní vstup Lutína do 1. A třídy stále impozantní. Se skórem 17:3 nám patří prozatím druhé místo tabulky.

SK Lipová - Sigma Lutín 2:1 (1:0)

Hráli: Nejezchleb, Šnejdar, Korenný, Chrást, Korner, M.Skoumal, Vymazal, Skopalík, Bartl, Los

Góly: Vymazal

Střídali: Wanke, Pluháček, Gallik, Škoda, Bokůvka, Mačák