Lutín si odvezl 3 body z Náměště

18.08.2015 02:23

Také druhé vystoupení v novém ročníku 1. A třídy zvládla lutínská Sigma na jedničku.

Svěřenci trenéra Lubomíra Skopalíka navázali na domácí výhru se Slatinicemi ziskem tří bodů v Náměšti na Hané. Hanákům před opět vynikající diváckou kulisou nasázeli pět branek a díky lepšímu skóre poskočili do čela tabulky.

Byl to však domácí celek, který se mohl hned v úvodu dostat do vedení. Avšak samostatný únik zlikvidoval pohotovým vyběhnutím na hranici šestnáctky strážce lutínské svatyně Nejezchleb. Následně převzali otěže utkání fotbalisté lutínské Sigmy. Již v 15. minutě po šikovné přihrávce Skopalíka před poloprázdnou branku otevřel skóre nabíhající Rec. 1:0

Lutín si v první polovině utkání vytvořil několik slibných příležitostí, chyběla však přesnost v koncovce. Nakonec se Sigma přece jen dočkala a navýšila vedení ještě do poločasu. Ve 38. minutě využil chybu domácí obrany Körner, který špatně odhlavičkovaný míč dokázal přesně umístit k tyči. 2:0

Druhý poločas byl zcela v režii hostující Sigmy.

Hned na začátku druhého poločasu po výstavní přihrávce Körnera zakončoval samostatný únik Wanke. 3:0

Pouze o pár minut později se po pravé straně uvolnil aktivně hrající Los a přihrávkou vybídl k zakončení opět Rece. Ten nezaváhal. 4:0

Domácí působili odevzdaným dojmem a brankáře Nejezchleba v druhém dějství příliš nezaměstnali.

Konečnou podobu výsledku a zisk tří bodů pečetil v 82. minutě po dalším samostatném úniku střídající Bartl. 5:0

Zasloužené vítězství na půdě Náměště nás prozatím posouvá do čela tabulky.

Náměst na Hané – Sigma Lutín 0:5 (0:2)

Sestava: Nejezchleb, Škoda, Korenný, Chrást, Bokůvka, Rec, M.Skoumal, Korner,Skopalík, Wanke, Los

Góly: Rec 2, Körner, Wanke, Bartl

Střídali: Šnejdar, Bartl, Gallik, Outrata