Lutín v premiéře rozstřílel Slatinice

10.08.2015 13:04

Premiéra v I.A třídě vyšla lutínským fotbalistům na výbornou.

V nedělním utkání úvodního kola zničili na vlastním hřišti šesti góly odvěkého rivala ze sousedních Slatinic. Navzdory tropickým teplotám přilákalo tohle atraktivní derby do hlediště spoustu diváků. Ten kdo dorazil na stadión rozhodně nelitoval.

Lutínská Sigma vlétla do utkání jako uragán. Již ve 3.minutě rozvlnil síť hlavičkou po Skoumalově rohovém kopu stoper Bokůvka. 1:0

Hosté se ještě nestihli oklepat z první branky a hned o minutu později inkasovali podruhé. Po přihrávce Pluháčka se do samostatného úniku dostal Los a tváři v tvář brankáři zkušeně proměnil. 2:0

V minutě třinácté vyslal přihrávkou kapitán Skoumal po pravé straně opět Lose, ten se šikovně prodral do šestnáctky a jako na stříbrném podnose naservíroval míč Pluháčkovi, pro kterého už bylo formalitou chladnokrevně zakončit. 3:0

Ve 37. minutě po rohovém kopu hostující brankář Běhalík vyboxoval míč pouze do skrumáže hráčů, v níž se nejlépe zorientoval Körner. 4:0

Slatinice se v prvním dějství nedostaly do žádné větší šance, avšak snížit se jim přece jen podařilo. Těsně před koncem prvního poločasu došlo k nedorozumění stopera Bokůvky s brankářem Nejezchlebem. K jednoduchému zakončení se dostal Veselský a snížil. 4:1

Za tohoto stavu se odcházelo do šaten.

Po přestávce to byli opět domácí, kteří měli více ze hry. V 66. minutě pronikl do vápna střídající Bartl a po sporném faulu se pískala penalta. Pokutový kop s velkou dávkou štěstí proměnil Los. 5:1

Jedinou vážnější šanci si vytvořili hoste zhruba čtvrt hodiny před koncem. Individuálně se blýskl exlutínský Pavlík, jeho tvrdou střelu bravůrně vytěsnil Nejezchleb na rohový kop.

Konečnou podobu výsledku dal v 83. minutě po rohovém kopu opět aktivně hrající Körner. 6:1

Když už se do konce utkání nic vážnějšího nestalo, mohla si lutínská Sigma po závěrečném hvizdu vychutnat divácký aplaus za zasloužené vítězství.

Sigma Lutín – SK Slatinice 6:1 (4:1)

Sestava: Nejezchleb, Škoda, Korenný, Gallik, Bokůvka, Pluháček, Körner, Skopalík, M.Skoumal, Los, Wanke

Góly: Los 2, Körner 2, Pluháček, Bokůvka

Střídali: Rec, Bartl, Šnejdar, Outrata, T.Skoumal

Ve druhém zápase zajíždíme do Náměště na Hané a očekává se velice atraktivní duel.

Srdečně zveme všechny fanoušky a příznivce lutínského fotbalu.

Začátek zápasu:  Sobota 15.8. 16:30