Lutín vyloupil Babice

05.05.2015 09:35

V sobotu Lutín zajížděl do Babic s jediným cílem, získat tři body a udržet se v čele tabulky.

To se po kvalitním výkonu podařilo, utkání skončilo jasným vítězstvím hostujícího týmu v poměru 4:0.

Lutínská Sigma byla od první minuty aktivnější a hned v úvodu utkání si vytvořila několik slibných příležitostí, bohužel však doplácela na nepřesnou koncovku.

Po několika zahozených šancích zahrozili i domácí, z přímého volného kopu těsně minuli bránu.  Zhruba v polovině prvního poločasu se fotbalisté Lutína konečně dočkali, na levé straně se uvolnil Pluháček a výstavní střelou do šibenice otevřel skóre zápasu. 1:0

Hosté působili fotbalovějším dojmem a bylo jen otázkou času, kdy svoje vedení navýší.

To přišlo v závěru poločasu, aktivně hrající Pluháček vyškolil domácí obranu a z hranice šestnáctky nekompromisně zakončil. 2:0

Ve druhém poločase to byli stále lutínští, kteří měli více míč na kopačkách.

V 60.minutě, po přihrávce Pavla Marka, se ocitl sám před brankářem Hamy a střelou mezi nohy rozvlnil sít potřetí. 3:0

Zkušeně hrající obrana lutínské Sigmy nepouštěla Babice do větších šanci. Jedinou vážnější situací byla hlavička domácího hráče, orazítkovala však pouze břevno.

V 72.minutě se na odvážný výlet vydal stoper Korenný, šikovně dosprintoval s míčem do šestnáctky a jako zkušený mazák zachoval chladnou hlavu, naservíroval míč před poloprázdnou branku Bartlovi, ten bez zaváhání proměnil. 4:0

Po delší zdravotní pauze se na hřiště dostal i Ondřej Gallik, v závěru nahradil krajního obránce Šnejdara. Právě zmiňovaný Gallik měl na konci zápasu ještě jednu velkou šanci zvýšit vedení, ale tváří v tvář domácímu brankáři samostatný únik neproměnil, skóre tak zůstalo do závěrečného hvizdu beze změn.

Lutín prodloužil jarní neporazitelnost na pět zápasů a prozatím se zabydlel na čele tabulky.