Oresvo Sokol Plumlov - TJ Sigma Lutín 3:1 (1:1) branka: Wanke

Sestava: Nejezchleb - Skoumal M., Korenný J., Bokůvka, Gallik - Chrást (Pluháček), Skopalík, Vymazal, Rec - Wanke (Bartl), Los

Připraven: Mačák, Škoda

Zápis o utkání:

V sobotu jsme k poslednímu venkovnímu zápasu zajížděli na hřiště Plumlova. I když jde o soupeře z druhé poloviny tabulky, tušili jsme, že nepůjde o jednoduchý zápas. Začátek zápasu však nenasvědčoval, že bychom měli mít problémy. Drželi jsme míč na vlastních kopačkách a hrozili po stranách. Branku se nám podařilo vstřelit už ve 14. minutě, po střele Skopalíka se k doraženému míči dostal Los, který obloučkem nacentroval na Wankeho a ten se hlavou do prázdné branky nemýlil. Po vstřelené brance jako by se Lutínští uspokojili a polevili. Ve 24. minutě po nedůrazném bránění u lajnové čáry přišel centr a domácí hráč hlavou trefil od tyče branku. 1:1. Plumlov dál praktikoval jednoduchý, ale účelný fotbal s dlouhými nákopy a několikrát zahrozil v Lutínském pokutovém území. Lutín působil nervózním dojmem, množství krátkých přihrávek nemělo přes zhuštěnou domácí obranu šanci na úspěch. I tak se těsně před poločasem dostal po kolmici do samostatného úniku Wanke, obešel brankaře, ale místo přihrávky na lépe postaveného spoluhráče volil kličku a o míč přišel. Poločas tak skončil 1:1

Studená sprcha přišla hned ve 47. minutě. Po další sérii krátkých přihrávek před domácím pokutovým územím přišla ztráta míče, dlouhý nákop, ukázkové zpracování míče a domácí hráč se tváří v tvář Nejezchlebovi nemýlil. 2:1 pro domácí. Lutín chtěl vše vrhnout do útoku, ale zmohl se pouze na výraznou převahu v držení míče bez kýženého efektu. Domácí dál praktikovali jednoduchý fotbal, který přinášel, i s přičiněním nedůrazného bránění Lutínských slibné šance na další branky. Ojedinělou šanci měl střídající Bartl, ale mířil těsně nad domácí branku. Třetí branku v naší síti přinesla další nepovedená přihrávka u soupeřova vápna, domácí zahráli break ukázkově. 3:1 V závěru mohl hlavou snížit Skopalík, ale vychytal ho skvěle chytající domácí golman. Domácí předvedli výborný bojovný a srdnatý výkon a zcela zaslouženě zvítězili. My můžeme děkovat Náměšti, že obrala o body Lipovou a máme nádale vše ve svých rukou. V neděli 12.6. 16:30 se v posledním zápase (stejně jako loni v 1.B) popereme o 1. místo.

Hodnocení trenéra Plumlova Petra Kišky (PV večerník):

Rozhodlo nasazení a týmový výkon. Brzy jsme prohrávali anavíc musel kvůli svalovému zranění odstoupit Zabloudil, takže vše bylo proti nám. Jenže kluci se pořádně kousli, nevzdali se a podařilo se nám vývoj otočit. Lutín byl sice lepší v kombinaci, ale jediné nebezpečí od něj hrozilo ze standartek, které kvalitně kopal Los. ze hry to nebylo nic moc a my jsme naopak byli nebezpeční při brejcích do otevřené obrany. Svým asi jediným gólem hlavou vyrovnal Laďa Ševcůj, zbylé dva góly jsme přidali z brejků. Bylo to jedno z našich nejlepších utkání celé sezony a také hosté uznali, že jsme zaslouženě zvítězili. Mrzí mě situace Mostkovic, čeká je proti nám klíčový zápas. Všichni ale budou hrát na plno až do konce a nepodceníme to, i když šanci možná dostanou i jiní hráči, zaslouží si ji za přístup k tréninku.

Hodnocení trenéra Lutína p. Skopalíka:

Tak jako minulou tak i letošní sezonu nám určí psolední zápas naše umístění. Dnešní zápas s Plumlovem nám opět herně nevyšel, tak jako již několikátý zápas. Vůbec se nám nedaří, hráči chtějí, ale prostě to nejde.Víkendový zápas s Beňovem beru jako vrchol sezony a to z hlediska buď a nebo. proti silným soupeřům se nám hraje lépe a proto věřím, že nám utkání výjde.