FC Hněvotín - TJ Sigma Lutín 0:2 (0:1) branky: Skoumal, Vymazal

Sestava: Nejezchleb - Gallik, Chrást, Skopalík, Körner - Prucek (Šnejdar), Vymazal, skoumal, Brázdil, Schön (Pavlík) - Los

Připraveni: Kovačevitý, Rec Keluc A.

Zápis o utkání:

is.fotbal.cz/zapasy/zapis-o-utkani-report.aspx?zapas=d5142b1b-f1c2-4b53-8bd8-6c3ab07174b1&zapis=1&noprint=1&btnprint=1&.htm

Odkaz na článek Olomouckého deníku s hodnocením ze strany domácích včetně fotografií:

olomoucky.denik.cz/fotbal_region/lutin-zvladl-sousedske-derby-zkusenosti-20180408.html

Hodnocení našeho trenéra Davida Rojky:

Opět se potvrdilo, že derby nemá favorita, i když hraje první s posledním. V úvodu utkání byl lepším týmem Hněvotín. Byl agresivnější, vyhrával osobní souboje a sbíral odražené míče. Měl také dvě příležitosti a hrozil především ze standardních situací, naštěstí nás podržel brankář. Kolem 25. min jsme hru vyrovnali a hlavně jsme dali gól po rohovém kopu a to každému mužstvu pomůže. Ve druhém poločase jsme hru kontrolovali a hráli jsme to, co jsme potřebovali. Domácí postupem času otevírali hru a my hrozili brejky do otevřené obrany. Po našem druhém gólu už nebylo o vítězi pochyb. Mužstvo musím pochválit, jak odehrálo druhý poločas, projevila se naše větší zkušenost a fotbalová kvalita.