TJ Tatran Litovel - TJ Sigma Lutín 1:3 (1:1) branky: Los, Šoupal, Skopalík

Sestava: Nejezchleb - Šnejdar (Schön), Chrást, Körner, Brhel (Pavelka) - Pazdera (Prucek), Vymazal, Konečný, Skopalík, Šoupal - Los (Gallik)

Připraven: Rec, Mačák

Zápis o utkání:

is.fotbal.cz/zapasy/zapis-o-utkani-report.aspx?zapas=728f8283-f4ed-4011-b918-2e3ea7e8f7de&zapis=1&noprint=1&btnprint=1&.htm

Hodnocení trenéra hostí Kohouta:

Donutili jsme loňského vítěze soutěže třást se o výsledek do poslední minuty a za to jsem na tým hrdý. Podali jsme důstojný výkon a přestože si jsem vědom i kvalit a vyložených šancí soupeře, tak kdyby mu nepomohla hned čtyřikrát branková konstrukce, byl by výsledek dosažený na hřišti mnohem odpovídající a snad i zaslouženější. Na to, že jsme museli udělat vynucené změny v sestavě, popralo se s tím mužstvo dobře. Gól Petra Dragona byl výstavní, včera odvedl obrovské množství práce a byl alespoň takhle odměněn, škoda ,že v podobě bodového zisku nebylo za svou práci odměněno celé mužstvo.

Hodnocení trenéra Rojky:

Prvních 15.min se hrál opatrný fotbal bez velkých šancí. Pak nás probudila první šance domácích, kterou zneškodnil Mirek Nejezchleb. Poté jsme začali mít převahu ve středu hřiště a lépe jsme kombinovali. Dali jsme také důležitý první gól po spolupráci Michala Skopalíka a skórujícího Tomáše Losa. Po úvodní brance jsme měli několik vyložených příležitostí, ale druhou branku jsme už nestřelili. Litovel pak hrozila hlavně po standardních situacích. Do šaten se bohužel šlo za vyrovnaného stavu, kdy se krásně trefil asi z půli hřiště nejlepší hráč domacích Petr Dragon. Do druhé půle jsme nastoupili aktivně a byli jsme  lepším mužstvem. První velkou šanci měl Michal Skopalík, ale brankáře domácích nepřekonal. Vytvářeli jsme si velké množství standardních situací, ale žádnou jsme dnes nedokázali zužitkovat. Rozhodnutí padlo v 70.min, kdy se po samostatné akci  prosadil Vojta Šoupal. Potom jsme ještě přežili šance litovelských, kdy nás několikrát zachránila branková konstrukce. Bylo to hlavně po standardních situacích, které domácí zahrávali opravdu dobře. Konečnou podobu výsledku dal v úplném závěru Michal Skopalík z penalty. Mohli jsme se tak radovat z výhry v poměru 3:1. Dnes při nás stálo i potřebné štěstí. Domací hráli na hranici svých možností. Nebyl to jednoduchý zápas, ale důležité jsou tři body a ty máme my.