Dobrý výsledek s divizním soupeřem.

06.03.2017 16:56

TJ Sigma Lutín - FK Nové Sady 2:3 (1:1) branky: Wanke, Körner

Sestava: Běhalík O. (Nejezchleb) - Körner, Chrást, Skopalík, Pavelka (Pavlík),  - Skoumal M. (Hamy), Rec M., Vymazal, Wanke - Los, Volf

V generálce na jarní boje o body jsme si na umělou trávu Sigmy Olomouc pozvali účastníka Divize FK Nové Sady. Sady od začátku zápasu ukazovaly, že se budou snažit o kombinační hru, Lutínští se však rovněž neuchylovali k bezhlavým nákopům. Hrál se vcelku svižný fotbal, zprvu bez vážnějších šancí. První branku vstřelily Sady, když po zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště po náražečce jeden z útočníků trefil přesně k tyči. 0:1 Sady nadále kombinovaly a hrozily především z krajních prostor, kde rychlostně kralovaly. Udeřilo však na druhé straně, k Wankemu se dostal odražený míč a ten po teči skončil v bráně. 1:1 Lutínští se snažili Novosadským v kombinaci vyrovnat. Výsledkem byl pohledný zápas, s množstvím povedených akcí na obou stranách. Do poločasu už branka nepadla.

Záčatek druhé pulky Lutínští zaspali, Novosadští kontrolovali míč, najednou jich bylo plné hřiště. Lutín byl všude pozdě, paradoxně z této převahy branka nepadla. Hra se opět postupně srovnávala, v té chvíli po kolmé přihrávce a pěkném záběhu nedal Nejezchlebovi šanci Novosadský Kryl. 1:2 Vyrovnat se podařilo Körnerovi, hlavou do vinklu po Losově rohovém kopu. Zdálo se, že zápas se bude jen dohrávat, když v poslední minutě Novosadští předvedli pěknou akci a vstřelili branku na 2:3

Hodnocení trenéra Lutína Lubomíra Keluce ml.:

V nedělním odpoledni nás čekala generálka na mistrovské utkání s divizním soupeřem z Nových Sadů, hrálo se v Olomouci na umělé trávě. Od úvodních minut byl soupeř rychlejší a agresivnější, ale naštěstí jen cca 10 minut, než si kluci zvykli a pak až do konce poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem, dokonce i určité pasáže hry jsme byli lepším mužstvem. Hrál se rychlý kombinační fotbal, který splňoval veškeré parametry minimálně krajského přeboru. Poločas skončil 1:1. Do druhého poločasu, kdy jsme prostřídali hráče byl začátek chaotický a zbytečně jsme se zbavovali míče a soupeř nás zatlačil na naši polovinu. Postupem času se to znovu srovnalo, ale již se nehrálo tak kvalitně jako v poločase prvním. Výsledek nakonec hovoří 3:2 pro Nové Sady. Já musím kluky pochválit, protože předvedli kvalitní výkon, na který se dalo koukat.
Byl jsem i velmi mile překvapen kolik lidí se bylo na utkání podívat.