25.03.2013 16:15

Konice B - Lutín 5:5 (1:3)

Branky: Blechta 4, Bartl

Sestava: Mačák - Gallik (Korenný M.) Chrást, Huňka, Vymazal L. - Pokorný, Rec, Korner, Pavelka (Šenkeřík) - Bartl (Svoboda), Blechta

Poslední přípravný zápas přivedl naše mužstvo na umělou trávu v Konici, kde jsme změřili síly s účastníkem I.A třídy místní juniorkou. Soupeř to byl velmi kvalitní s dobrou technikou a silný na baloně. I tak jsme v prvním poločase dokázali držet krok, místy jsme měli i převahu korunovanou třemi góly. Jako první se trefili domácí po špatně bráněném rohu. Za nedlouho bylo vyrovnáno, Huňka centroval, Blechta hlavou skóroval. Na 2:1 upravil po samostatném úniku Mira Bartl. třetí gól dal po údravém úniku Pavelky a střele do tyče opět Blechta. Do druhého poločase obě mužstva prostřídala. Lutínu se přestala dařit kombinace. Domácí drželi balon a velmi úspěšní v soubojích jeden na jednoho a jeden na tři :). Po sérii chyb a nedůrazu svítilo na světelné tabuli 4:3 pro domácí. Lutín se ještě dokázal zvednout, to když Dušan Blechta uklidil do prázdné branky po přihrávce Gallika. Domácí se však po další hrubce v obraně dostali znovu do vedení. Tečku za hokejovým mačem udělal opět Blechta gólem z penalty po faulu na Gallika. Absolutorium zaslouží golman Mačák (62), protože ještě několik šancí soupeře spolehlivě pochytal, ale také Dušan Blechta, který předvedl perfektní výkon korunovanmý 4 góly. Výkon v útoku byl snad příslibem do mistrovských utkání, výkon v obraně byl doufejme pouze vyjímkou. Nutno však říci, že soupeř byl velmi kvalitní.