Lutín prodloužil domácí neporazitelnost

22.09.2015 02:18

Lutínská Sigma si připsala další 3 cenné body. V nedělním domácím utkání zvítězila nad Opatovicemi 4:1 a nadále tak vévodí tablulce 1. A třídy skupiny B.

Domácí celek vstoupil do zápasu tím nejlepším způsobem. Hned v první minutě zahrával standartní situaci Los a nabíhající Skopalík hlavičkou otevřel skóre. 1:0

Brzké vedení bylo pro domácí jako voda na mlýn a soupeř z Opatovic nevěděl kam dřív skočit. V 18. minutě to bylo už o dvě branky. Aktivně hrající Los se individuálně uvolnil na hranici šestnáctky a střelou k tyči rozvlnil síť podruhé. 2:0

O pár minut později mohlo být zcela rozhodnuto, jenže střela Pluháčka orazítkovala bohužel pouze tyč. Hostující brankář měl taktéž plné ruce práce i se dvěma razantními střelami z kopačky Vymazala, který po individuální akci mohl přidat vzápětí třetí branku, jeho šikovný oblouček však mířil těsně vedle.

Po úvodním drtivém tlaku a neproměněných šancí Sigmy následoval herní útlum. Opatovice zcela převzaly herní aktivitu a začaly být produktivnější směrem dopředu. To vyústilo v kontaktní gól. Po rohovém kopu ve 26. minutě se odražený míč dostal ke zcela osamocenému hostujícímu hráči a ten nekompromisně zavěsil do šibenice. 2:1

Domácí zaskočeni kontaktním gólem působili najednou dost pasivně a jen si do konce poločasu hlídali těsné vedení. Do kabin se šlo za stavu 2:1.

Úvod druhé půle patřil opět lutínské Sigmě. Ve 48. minutě byl ve vápně podražen Los a sám faulovaný nařízený pokutový kop bez problémů proměnil. 3:1

Opatovice v žádném případě neskládaly zbraně a neustále zaměstnávaly lutínskou obranu rychlými brejky a standartními situacemi. Po jedné z nich byli hosté velmi blízko snížení, proti byl však domácí brankář Skoumal, který pohotovým zákrokem vyrazil míč na rohový kop. A jak se říká  – nedáš, dostaneš. Značný klid do lutínských tváří vnesl patnáct minut před koncem výstavní střelou do šibenice střídající Rec. 4:1

Individuální příležitostí zakončenou pěknou střelou se blýskl také Bartl, jeho pokus však dokázal hostující brankař vyrazit. Dobíhající Los při dorážce nastřelil pouze břevno a pohrdl tak možností dokončit zápasový hattrick. Hosté předváděli solidní kombinační hru a do úplného závěru se snažili korigovat výsledek. To se jim však nepodařilo a s konečným hvizdem si lutínská Sigma připsala již šesté vítězství v nové sezóně.