Sigma přestřílela Týnec a je krůček od postupu

02.06.2015 10:10

V neděli lutínská Sigma zajížděla do krásného areálu zachraňujícího se Velkého Týnce. Důležité utkání pro obě mužstva přilákalo spoustu diváků, kteří na stadiónu vytvořili skvělou atmosféru.

Lutínští fotbalisté vletěli do zápasu jako hurikán. Svého soupeře zaskočili dvěma rychlými góly. V 7. minutě Rec z vápna nastřelil břevno a odražený míč dostal do sítě Hamy. 1:0

14. minuta - po levé straně unikl Pavel Marek, prodral se do šestnáctky, naservíroval přihrávku před poloprázdnou branku a nabíhající Chrást chladnokrevně zakončil. 2:0

Domácí jako opařeni horkou vodou nadále odolávali tlaku lutínských fotbalistů. Lutín přehrával Týnec ve všech směrech a již ve 30. minutě přidal další gól. Z těžkého úhlu nastřelil Hamy domácího brankáře a ten si míč neštastně srazil do brány. 3:0

Domácí zanedlouho dokázali snížit, pokutový kop proměnil nejlepší střelec Pospíšil. 3:1

Pěkný fotbalový moment nabídla minuta čtyřicátá. Rec krásnou uličkou vyslal do samostatného úniku Chrásta, ten potvrdil svoji stoupající formu a zkušeně zakončil. 4:1

Když už to vypadalo na pohodový poločas ve prospěch Lutína, přišla chybička brankáře. Dlouhý nákop Brhel sice zachytil, míč však neudržel a Pospíšil pohotově zakončil do prázdné branky. 4:2

Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Do druhé poloviny utkání vstoupili lutínští dost vlažně. Dvoubrankové vedení jim přidalo na klidu, aktivita opadla a hra se zcela vyrovnala.

V 70. minutě mohlo být definitivně rozhodnuto. Nařízený pokutový kop však Bokůvka neproměnil.

80. minuta - po nesportovním zákroku loktem na stopera Korenného odkráčel po druhé žluté kartě do šaten domácí útočník Pospíšil.

Konečnou podobu výsledku dal pět minut před koncem kapitán Skoumal, ve středu hřiště natáhl míč těsně před šestnáctku a střelou k tyči rozvlnil sít domácího brankáře popáté. 5:2

S konečným hvizdem zavládlo na lutínské střídačce značné uspokojení.

K zápasu se vyjádřil i kapitán Skoumal :

Zvládli jsme další důležitý zápas. Hráli jsme dobře, převážně první poločas byl velice dobrý, pak jsme si vítězství jen pohlídali. Utkání mělo parádní atmosféru, o kterou se postaral lutínský kotel. Za skvělou kulisu chci všem divákům poděkovat a pozvat je na další domácí utkání proti Haňovicím, kde můžeme vše rozhodnout.

Začátek zápasu: Neděle 16:30

Velký Týnec - Sigma Lutín 2:5 (2:4)

Sestava: Brhel, Korenný, Bokůvka, Gallik, Korner, Rec, Pluháček, Chrást, Pavel Marek, M. Skoumal, Hamy

Góly: Hamy 2, Chrást 2, Skoumal M.

Střídali: Pavelka, Bartl, Šlosar, Petr Marek, Šenkyřík