Slavonín – Lutín     0:3 (0:2) Branky: Wanke 2, Körner

Sestava:

Skoumal – Gallik, Bokůvka, Chrást, Marek Pe. – Rec, Huňka (Šlosar), Wanke (Pavelka) – Blechta (Hamý), Bartl (Korenný J.)

Připraven: Brhel

K úvodnímu střetnutí sezony jsme v minulém týdnu zajížděli na hřiště Slavonína, jenž v minulé sezoně obsadil druhé místo, domácí tedy byly jednoznačnými favority. Začátek utkání patřil domácím, kteří těžili z kostrbaté rozehrávky Lutínských. V dvou úvodních minutách předvedl hned dva perfektní zákroky a zachránil Lutín od pohromy.

V dalším průběhu prvního poločasu byl Lutín lepším mužstvem.  Domácím zatápěli především rychlonozí Wanke s Bartlem. První samostatný nájezd dával Wanke těsně vedle, z toho dalšího už se nemýlil – 0:1. Nedlouho po první trefě přišel jeho další samostatný nájezd, který však vychytal domácí brankař. Za chvíli to přece jen bylo 0:2, po nedorozumění obrany s golmanem zvyšoval opět Wanke. V poli měl Lutín nadále převahu, Slavonín se do šancí dostával pouze po nepřesnostech v rozehrávce hostí, Skoumal v bráně však chytal velmi spolehlivě.

Druhý poločas začal tlakem domácích, který především díky Skoumalovi nepřinesl žádnou branku. Lutín se snažil hrát pozorně odzadu a vyrážel k rychlým kontrům.  K samostatnému nájezdu se dostali v krátké době napřed Blechta, potom i Rec, ani jeden však nedokázali zakončit. Třetí branku se nakonec podařilo vstřelit, Körner po dalším samostatném nájezdu špičkou přehodil domácího brankaře. Domácí se rovněž dostali k samostatnému nájezdu, to když Lutínu nevyšel pokus o ofsajd systém, výborný Skoumal byl ovšem proti. Střídající Pavelka po úniku předložil krásný balon Bartlovi ten, však tísněný obráncem trefil pouze do břevna. Když ani nastoupivší Radek Hamý po pěkném úniku nedokázal přesně přihrát, odvezl si Lutín 3 body po výhře 3:0.