30.10.2014 15:39

Haňovice - Lutín 2:4 (0:2) Branky: Rec 2, Pavelka, Blechta ČK:Blechta

Sestava: Skoumal - Gallik, Bokůvka, Chrást, Marek - Wanke (Šlosar), Rec, Körner, Pavelka - Blechta, Hamy

Připraven: Brhel, Šenkeřík

Na hřišti Haňovic se nám tradičně daří, v neděli tomu nebylo jinak. Domácí, první tým tabulky, byli jednoznačnými favority. O to více, že Lutínu chyběli indisponovaní členové zákaldní jedenáctky Huňka s Bartle, fit nebyl ani stoper Bokůvka. Haňovice se od samého začátku snažili hrát kombinační fotbal, s minimem nakopávaných míčů. Lutín se snažil hrát odpovědně od zadu, v bloku za míčem. Hostům se dařilo zachytávat kolmé příhravky Haňovických a vyrážet k rychlým protiútokům. Jeden takový vyústil v samostatný nájezd Wankeho, ten ale netrefil bránu. Další protiútok vedl Hamy, který byl faulován na hranici velkého vápna. Z následné standardky se nemýlil Blechta. 0:1 Za chvíli to bylo 0:2, to když odražený padáček uklidil z voleje do domácí branky Rec. Domácí hrozili především z akcí po stranách, k vážnmu ohrožení branky se však nedostávali. Do poločasu to mohlo být 3:0, Hamymu mu však byl při dorážce odmáván ofsajd.

Druhý poločas začal velkým náporem domácích, Lutínu odešla aktivní obrana a hřiště bylo najednou plné domácích hráčů. Jedna příležitost střídala druhou, ale Skoumal v Lutínské odolával. Ještě hůře bylo v 60. minutě, to Blechta po souboji u autové čáry obdržel druhou žlutou kartu a následně vyfasoval červenou. Tlak domácích se ještě více vstupňoval a do 10 minut bylo vyrovnáno. V té době by si na Lutín nevsadil ani ten největší optimista. Domácí hráči byli na koni, jednoznačná převaha a dostatek času, v zádech bouřlivé domácí publikum. Paradoxně se Lutín po vyrovnávací brance vrátil k důsledné obraně a i v deseti začal podnikat rychlé brejky k Haňovické brance. Jeden takový proměnil znovu Michal Rec, který nedal brankaři střelou k tyči šanci. Domácími to otřáslo, jejich tlak však nepolevil. Při dalším bleskovém vyvezení míče Gallik servíroval opět Recovi, toho ale tvaří v tvář vychytal brankař.  Lutínu se nakonec podařilo vstřelit i pojistku, po rychlé akci prostřelil vše co mu stálo v cestě Pavelka.