Rok založení: 1936

Původní název v době založení : SK Sigmund Lutín.

Klub s bohatou tradicí vznikl z podnětu sportovních nadšenců a aktivních sportovců v čele s pány Janem Teichmanem, Antonínem Gajdošem, Jano Futákem, B. Waltrem a Františkem Černíkem za podpory ing. Miroslava Sigmunda.V Lutíně  se sportovalo daleko dříve než byl oficiálně ustaven klub, zejména v atletice, odbíjené a plavání.  Fotbal se po založení klubu měl čile k světu. Ještě před válkou postoupil Lutín do 1.B třídy. V činnosti se klub udržel i po dobu okupace, fotbalisté dokonce hráli v 1. A třídě. Po roce 1945 mnoho hráčů z klubu odešlo a  v Lutíně museli začínat opět od základů. Nastala doba změn, noví funkcionáři,hráči , nové názvy ... nejdříve TJ Sokol Sigma Lutín, v roce 1953 TJ Spartak Lutín. V roce 1958 se Lutinským podařilo vybojovat po dlouhých letech opět 1.A třídu, ale až 11. místo a reorganizace soutěží je pro další sezónu poslala až do okresního přeboru. V roce 1964 však již hrají v 1.B třídě. Za pět let postupují do 1.A třídy, kterou hraji nepřetržitě 10 let až do roku 1979. Dalších 10 let hrají Lutinští v 1. B třídě (po reorganizaci zvanou krajská soutěž), ale v roce 1988 sestupují do okresního přeboru. V něm hrají jen 2 roky neboť v létě 1990 vítězí v OP a vrací se do 1.B třídy. V létě 1992 (kupují) od Náměště divizi, kterou tamní klub nebyl schopen finančně utáhnout. Po roce dosahuje Lutín v divizi na 11 příčku, což je páté místo mezi kluby Olomoucka a historicky nejlepší umístění klubu. V roce 1995 končí Lutín v divizi poslední a nastává nejhorší období klubu. Každým rokem pád do nižší soutěže, který se zastavuje v roce 2000 až ve čtvrté třídě. Vzestup Lutínské kopané přišel v roce 2001- 2005 kdy ze IV. třídy dokázali postoupit až do 1. B třídy, kterou hraje až do sezony 2014/2015, kdy Lutín soutež vyhrál a postoupil do 1. A třídy. Hned v následující sezoně Lutín vyhrál i 1. A třídu a psotoupil do Krajského přeboru. V současnosti tam hraje už druhou sezonu.

1. přátelské utkání skončilo prohrou

16.07.2011 16:30
Jesenec – Lutín 2:1 (1:1) Branka: Bokůvka Sestava: Brankař: Skoumal Obrana: Svoboda. Blechta. Bokůvka , Švéda Záloha: Korner, Huňka, Chrást, Galik Útok: Wanke, Šenkeřík Náhradník: Danyi Trenéři: Skopalik, Hejtman   K prvnímu přátelskému utkání zajížděli  Lutínští fotbalisté do Dzbelu...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5